Elektronické obchody (e-shopy)

E-commerce PRO neustále vyvíjíme

Ač tento fakt může být pro spoustu provozovatelů, kteří s prodejem na internetu začínají, nepodstatný, u provozovatelů, kteří se na poli internetového obchodování pohybují déle, se jedná o jeden ze základních požadavků. Jednorázově nainstalovaný systém totiž začne dříve nebo později zastarávat a po čase se dostane do stavu, kdy  je e-shop nepoužitelný. Může se to stát z několika důvodů, ale většinou je to kombinace všech níže uvedených:

 • mění se systémy třetích stran, na které je e-shop napojen
  • především se jedná o katalogy zboží, na kterých jsou dnešní e-shopy existenciálně závislé. Tyto katalogy zboží mají své specifikace toho, jak mají vypadat předávaná data a čas od času tyto specifikace mění a původní forma komunikace přestane být funkční.
  • dalším z důležitých externích napojení jsou např. ekonomické systémy, nebo systémy dopravců, pro které jsou v e-shopu vytvořené speciální generátory dat
  • v neposlední řadě se jedná o systémy online plateb
 • mění se legislativa (např. změny které v minulosti přinesl nový Občanský zákonník)
 • aplikace je napsána ve standardech které již nejsou plně podporovány moderními internetovými prohlížeči, e-shop se nedokáže zobrazit na některých ze zařízení...
 • aplikace používá funkce, které již na modernizovaných serverech nejsou podporovány a e-shop se stane nefunkčním

O aplikaci E-commerce PRO se staráme již téměř 8 let. Připravujeme automatické aktualizace, které jednak přináší nové funkce, které zjednodušují provozovatelům e-shopu administraci, ale také reagují na nejrůznější změny "okolního světa". Čas od času je kvůli technickým změnám nutné naprogramovat zcela novou verzi systému, která používá nejmodernější technologie a následně řešit individuální migraci zákazníků z verze původní na verzi novou. V minulosti jsme tento krok prováděli už 3x a vždy jsme našim klientům (kteří měli e-shopy aktualizované na poslední verzi systému) nabídli bezplatný upgrade na novou verzi. Tohoto jsme schopni pouze díky obrovskému počtu zákazníků, kteří naše řešení používají.

Poskytujeme velmi pružnou technickou podporu

Dokážeme velmi rychle řešit problémy, poradit Vám nebo Vás odkázat na příslušnou sekci Nápovědy. Systém nápovědy se snažíme, na základě dotazů na techickou podporu, neustále zdokonalovat a také do e-shopu přidáváme různé tipy, tak aby jeho ovládání bylo pokud možno intuitivní.

E-shop instalujeme na vlastní servery

Kromě toho, že jsou tyto serery pro provoz e-shopu odladěny, jsme díky tomuto faktu schopni velmi rychle dohledat případné problémy, provést obnovu e-shopu ze zálohy apod. Pokud řešíte s e-shopem nějaký problém, kontakujete pouze nás a my dohledáme, zda je problém způsoben aplikací, serverem, nebo něčím úplně jiným.

E-commerce Pro není OpenSource řešení

Pro spousty klientů je pojem OpenSource synonymem velmi levného řešení. Pokud jste i Vy jedním z nich, může Vám tituek připadat poněkud zvláštně - dovolte nám, prosím, vysvětlit, proč instalace OpenSource řešení nemusí být vždy vhodná volba a kde tkví hlaví problémy těchto řešení. Samozřejme nechceme globalizovat, zajisté existují výjimky - pokud chcete OSS řešení aplikovat, doporučujeme Vám velmi pečlivě vybrat firmu, která se Vám postará nejen o instalaci řešení ale i o tehcnickou podporu a další správu. Taková firma ale zajisté nebude tyto služby poskytovat zdarma.

 • Člověk, který Vám nabízí instalaci OpenSource řešení není jeho tvůrce. Instalaci takových řešení zvládnou všichni ti, kteří mají jenom minimální zkušenosti s webovými aplikacemi. Častokrát se jedná o studenty, kteří si takto jednorázově přivydělávají, ale kromě samotné instalace a prvotních úprav, se o Váš systém nadále nestarají a Váš systém tak zastarává a po čase je nutná nová instalace "čistého" e-shopu a s tímto jsou spojeny další náklady na jeho nastavení naplnění apod.
 • Lidé (záměrně nepoužíváme slovo "programátoři"), kteří tyto systémy "instalují" častokrát neznají detaily fungování celého systému a bez těchto znalostí nemohou provádět nebo navrhovat složitější změny ve fungování systému. V lepším případě, pokud je tento člověk schopen úpravy aplikovat, není tento Váš software kompatibilní s automatickými aktualizacemi, což je velký problém zejména kvůli poslednímu bodu tohoto seznamu. 
 • Častokrát se na nás obrací zákazníci, kteří mají zastaralé e-shopy postavené na OSS řešení a nemohou se dovolat člověku, který jim instalaci prováděl, nebo se tento člověk tímto již nezabývá. K OSS řešení také většinou nemáte k dispozici žádnou technickou podporu. Dobře zvažte koho instalací e-shopu pověříte!
 • OSS řešení jsou většinou zahraničního původu a nejsou lokalizovány pro prodej v ČR / SR a do tohoto systému se musí dokupovat různé moduly, abyste byli schopni např. zboží nabízet skrze katalogy zboží, provozovat české online platební metody apod.
 • OSS řešení jsou velmi, velmi náchylné k webovým útokům a stává se velmi běžně, že je do těchto e-shopů nahrán škodlivý kód, který skrze Váš shop rozesílá např. spam a podobně. OSS je velké bezpečnostní riziko zvláště pokud nejsou aplikovány aktualizace systému.